Egyedi bútorok minden szobához

Nappali és szoba bútorok

A nappali bútor kialakításánál próbáljunk lehetőség szerint arra törekedni, hogy a bútor légiesebb legyen. Elsősorban szellősebb, nyitott polcos elemeket tervezzünk, ahova könyveket, fényképeket, dekor elemeket lehet elhelyezni annak érdekében, hogy vidám, változatos legyen a nappali tér. Ajtós és fiókos elemeket is érdemes betervezni apróságok, esetleg hanglemezek, DVD filmek számára. Üvegajtóval, üvegfelülettel, vagy színes Lacobel üvegelemekkel izgalmasabbá tehetjük a bútorunkat. Ha a szobabútorba TV- hifi rész van betervezve, figyelembe kell venni, hogy a bútorban vagy mögötte legyen elég hely a konnektornak vagy elosztónak, és a kábeleknek. A tervezésnél figyeljünk arra, hogy könnyedén össze tudjuk kötni a  műszaki berendezéseket egymással. Ha üvegpolcra helyezzük el a készülékeket (erősítő, dvd lejátszó, stb.), nézzük meg, mekkora a súlya, szükség esetén vastagabb vagy edzett üveget válasszunk. A hifi szekrénynél figyeljünk a készülékek szellőzésére. A házimozi rendszernél nem tanácsos a mélyládát a bútorba helyezni, akusztikailag sem a legjobb, továbbá ha üvegajtó van a bútoron, a mély hangok rezegtethetik filmnézés közben, amely járulékos zajt okoz.

Nappali Es Szoba Butorok
Nappali és szoba bútorok

Beépített-, gardróbszekrények

Figyeljünk arra, hogy amennyiben nagy tolóajtós gardróbszekrényben gondolkodunk, akkor a tolóajtó-rendszernek általában 10 cm hely kell, de ez függ a kiválasztott tolóajtó rendszertől. Ezért ha egy átlagos akasztós szekrényt szeretnénk tolóajtóval, akkor 70 cm szekrénymélységgel kell számolnunk. Érdemes a több magasságú akasztó felületet kialakítani a bútorban, hogy az ingeknek vagy a hosszú ruháknak is legyen helyük. Cipős részt ne tervezzünk a gardrób szekrénybe, mert a cipők szagát átveheti a ruha. Apró kiegészítőkkel praktikussá tehetjük bútorunkat, ilyenek például az övtartó, nyakkendőtartó. 

Érdemes magasabb fiókokat tervezni, amelyekbe fehérneműket és apróságokat tárolhatunk, s így rend lesz a szekrényben. A polcokat 70-80 cm-nél szélesebbre ne tervezzük, mert meghajolhatnak a terhelés hatására. Ha nyílóajtós gardróbszekrényben gondolkodunk, akkor 60cm-nél szélesebb ajtókat ne tervezzünk, mert a kivetőpántok 60cm-nél szélesebb ajtóknál meglóghatnak. A tolóajtóbetétet az enteriőr stílusához tudjuk kiválasztani és kombinálni, ezek lehetnek: laminált lap, üveg betét, festett mdf, fafurnéros, tükrös vagy ezeknek a felületeknek a kombinációja.

Beepitett Gardrobszekrenyek

Előszoba bútorok

Az előszoba szekrénynél a fogasok számát a szokásainkat figyelembe véve válasszuk meg. Ha gyakran fogadunk vendégeket, érdemes több fogast tervezni a kabátoknak. Esetleg 1-3 db fogast is elhelyezhetünk lejjebb, így gondolunk a gyerekekre vagy a hölgyek táskájára. Előszoba gardróbnál cipőt és ruhát egy szekrénytérbe ne tervezzünk, mert a ruhanemű a cipők szagát átveheti. Ha van rá lehetőség, esetleg a bútorban egy kis fiókot betervezhetünk apróságoknak, kulcsoknak. Érdemes a bútor külső felületére vagy az előszoba terébe tükröt tervezni. Az előszoba bútoron praktikus lehet egy ülőfelület kialakítása, így könnyebb télen a csizmát felvenni vagy a gyerekre a cipőt ráadni.

Eloszoba Butorok

Fürdőszoba bútorok

A fürdőszoba bútor kialakításánál fontos figyelembe venni, hogy milyen tárgyakat szeretnénk eltárolni benne. A fiókok különböző méretekben praktikusak a kis kozmetikumok tárolására. Nem érdemes magas fiókot választani a kozmetikumoknak, mert elveszíti a fiók a lényegét, hogy kihúzott állapotban rendezetten találunk meg mindent. Ha magas fiókot választunk tisztítószereknek, akkor figyeljünk, hogy minőségi fiók legyen beépítve, amely bírja a terhelést (például Blum Metabox vagy Tandembox, Harn fékezős fiókrendszerek). Nagyon fontos a fürdőszoba bútoroknál, hogy a kiválasztott anyag, amely a vízzel érintkezhet, vízálló legyen.

Furdoszoba Butorok

Ezen felületek a vákuumfóliázott, fényezett (festett mdf), vagy a furnéros tömörfa anyagok vízálló lakkozással. Mosdós szekrény külső vázának sima laminált felületet ne válasszunk, mert nem vízálló és szétázhat. A felületi struktúrát úgy válasszuk meg a fürdőszoba bútor esetében (mindegy, hogy fautánzatos vagy fa felület), hogy ne legyen mély az erezése. A vízkő megülhet azok mély erezet réseiben, és nehéz lehet a takarítása. Vigyázzunk, hogy a fürdőszoba bútorokat maró vegyszerekkel ne takarítsuk!

Konyhabútorok

A konyhabútornál fontos a munkafelület magasságának a megválasztása. A szabvány 85-90 cm között mozog. A 170 cm-nél alacsonyabb hölgyeknek a 85 cm-es munkapult magasság az ajánlott. A fiókok praktikusak a tárolásban, így érdemes fiókos elemekben gondolkodni. A fiókokat minőségi szerelvényekből válasszuk, amelyek bírják a terhelést (például Blum Metabox, vagy Tandembox, Harn fékezős fiókrendszerek). A bútor lábazatára felmosási szétázás ellen érdemes lábazati vízzárót beépíteni. Alsó és felső szekrényeknél egyaránt figyeljünk arra, hogy 70-80 cm-nél szélesebb polcokat ne tervezzünk, mert a polcok meghajolhatnak a terhelés alatt. A felső szekrény aljára érdemes fénycső világítást vagy más fényforrást tervezni, hogy a munkafelület minden napszakban világos legyen.

Konyhabutorok

A koronavilágítás inkább dísz-, hangulatvilágítás, ezzel a fényforrással ne akarjuk a munkafelületet megvilágítani, mert saját magunk árnyékot vetünk a munkafelületre. Konyhabútorunk frontfelülete lehet például vákuumfóliás ajtófront, amelybe különböző marásmintákat tehetünk, így feldobhatjuk a bútor kinézetét. Olyan mosogatótálcát érdemes választani, amelybe a csaptelep beépíthető, mert a vízkövet a csaptelepről és a mosogatóról könnyebb letakarítani. Maró anyagokkal ne tisztítsuk konyhabútorunkat.

Gyerekbútorok

A gyerekbútorra korosztálytól függően válasszuk meg a fogantyúkat. Kisgyerekeknél a gumis vagy a lekerekített fém fogantyúkat érdemes választani. A gyerekbútoroknál ajtós, fiókos és nyitott elemeket is tervezzünk be. A fiókos elem azért hasznos, mert az ömlesztett játékokat a gyermek is könnyedén bele tudja rakni. A nyitott polcokra mesekönyveket, könyveket és a napi szinten használt játékokat lehet eltárolni. Ha kisgyermeke van, nem tanácsos vitrines üveges ajtót a bútorba tervezni, mert az balesetveszélyes lehet. A színes bútoroknál figyeljünk a színharmóniára.

Gyerekbutorok

Nagy felületekben kerüljük a rikító színeket, mert nyugtalanságot okoz, főleg, ha ott is alszik a gyermek. A bútorokat típustól függően, de általában rögzítsük a falhoz a borulásveszély miatt.

Több érdekes cikk

Tapéták

Szőnyegek

LAKÁSTEXTIL

Bútor alapanyagok

Ne hagyja ki

Világosszürke pamut törölköző 50x85 cm Cosy Penguin – Catherine Lansfield Catherine Lansfield

Világosszürke pamut törölköző 50x85 cm Cosy Penguin – Catherine Lansfield

4 790 Ft
Megjelenítés
Natúr színű mennyezeti lámpa ø 50 cm Mallow – Light & Living Light & Living

Natúr színű mennyezeti lámpa ø 50 cm Mallow – Light & Living

100 990 Ft
Megjelenítés
Kép 70x70 cm Fine Line – Malerifabrikken Malerifabrikken

Kép 70x70 cm Fine Line – Malerifabrikken

61 990 Ft
Megjelenítés
Origin fekete függő kétszintes fürdőszobai polc - Metaltex Metaltex

Origin fekete függő kétszintes fürdőszobai polc - Metaltex

13 490 Ft
Megjelenítés
Gyerek párna – Moi Mili Moi Mili

Gyerek párna – Moi Mili

39 990 Ft
Megjelenítés
Bézs szőnyeg 170x120 cm Balaki Bereber - Universal Universal

Bézs szőnyeg 170x120 cm Balaki Bereber - Universal

36 990 Ft
Megjelenítés